Юношеският национален отбор на България до 15 г. започна вихрено

...

Юношите на България до 15 години разгромина връстниците си от Молдова

Юношеският народен тим на България до 15 година стартира вихрено присъединяване си в интернационалния другарски шампионат под егидата на УЕФА в Естония с триумф с 8:1 над връстниците си от Молдова. Тимът на селекционера Калоян Георгиев надигра безапелационно противника и през двете полувремена, макар че през втората част игра в съвсем напълно изменен състав.

Кристиян Горянов откри резултата още в 7-тата минута. До почивката футболистът на Левски Стивън Жерард означи нови две попадения за нашия отбор, като в това време молдовският отбор се разписа от дузпа.

След 60-тата минута българският отбор изнесе същинска голова лекция и в границите на 18 минути наниза 5 безответни попадения, дело на Калоян Божков (2), Мартин Величков, Валентино Върбанов и Цветомир Траянов.

Следващият дуел на България U15 от шампионата е на 20 август (събота) от 18:00 ч. против домакина Естония.

Съставът на България: 1. Пламен Пенев (41 – 12. Георги Кузов), 2. Радослав Караманов (50 – 20. Радослав Палов), 3. Иван Андонов (55 – 16. Цветомир Траянов), 4. Мартин Портарски (41 – 13. Мартин Николов), 5. Симеон Турлаков, 6. Калоян Божков, 7. Стивън Жерард (50 – 18. Валентино Върбанов), 8. Радостин Стоилов (41 – 17. Никола Кръстев), 9. Димитър Мрънков (41 – 19. Мартин Величков), 10. Кристиян Горянов (55 – 14. Калоян Стоянов), 11. Димитър Урумов (41 – 15. Георги Стефчов)

Селекционер: Калоян Георгиев