Южен Регион спечели първото място на турнира за Купата на

...

Южен Регион спечели първото издание на турнира за „Купата на Регионите“ в Албена

Южен Регион завоюва първото място на шампионата за „ Купата на Регионите ", заяви формалният уебсайт на Българската федерация по тенис. Надпреварата се организира в к.к. Албена и се финансира от Министерството на младежта и спорта по програмата „ Тенисът-спорт за всички ".
 В рамките на три дни тимовете на районите играха по три мача по схемата всеки против всеки. Регламентът включваше срещи поединично, на двойки и смесени двойки. Програмата на мачовете беше направена по този начин, че всяко дете да изиграе оптимален брой мачове. Изминалите Регионални шампионати до 8, 10 и 12 г във всички Региони, дефинираха тимовете съгласно самостоятелното класиране на всеки играч от възрастова група. Всеки един от тимовете беше придружаван от двама лицензирани треньори.

В последните мачове Южен Регион победи с 7:2 Северен Регион. Югозападен Регион се наложи с 5:4 над Черноморски Регион.Така с три победи от три мача първото място завоюва Южен Регион в състав:

Момчета:

Светослав Кулинкин – 12 година Търговска колегия „ Хасково 2015 "

Ивайло Байчев – 10 година Търговска колегия „ ДМ остаряла Загора "

Константин Симов – 8 година Търговска колегия „ Смолян 2013 "

Момичета:

Рая Маркова – 12 година Търговска колегия „ Августа Траяна "

Татиана Чушева - 10 година Търговска колегия „ Розова котловина "

Станислава Пастърманджиева – 8 година Търговска колегия „ Локомотив "

На второ място се класира Югозападен Регион в състав:

Момчета:

Мартин Валеов – 12 година Търговска колегия „ Хепи Уин "

Александър Йорданов – 10 година Търговска колегия „ Барокко спорт "

Ян Михайлов – 8 година Търговска колегия „ Малееви "

Момичета:

Виктория Врачанска – 12 година Търговска колегия „ Левски "

Каролина Илиева – 10 година Търговска колегия „ Виа Тенис остарял "

Златозара Паскова – 8 година Търговска колегия „ Виа Тенис остарял "

На трето място се класира Черноморски район в състав:

Момчета:

Кристиян Петков – 12 година Търговска колегия Черно море Елит "

Кристиян Димитров – 10 година Търговска колегия „ Велто "

Филип Лучков – 8 година Търговска колегия „ Спартак "

Момичета:

Каталина Йочева – 12 година Търговска колегия „ Велто "

Адел Топчу – 10 година Търговска колегия „ Велто "

Мария Милкова 8 година Търговска колегия „ Велто "

На четвърто място се класира Северен район в състав:

Момчета:

Симеон Попов – 12 година Търговска колегия „ Русе "

Андрей Андреев – 10г. Търговска колегия „ Хемус "

Филип Ханджийски – 8 година Търговска колегия „ Кристи "

Момичета:

Ернар Салимова – 12г. Търговска колегия „ Приста 2011 "

Рамона Алексеева – 10 година Търговска колегия „ Приста 2011 "

Стефани Кукенска – 8г. СТК „ Троян "
 Наградите на спечелилите връчиха Илия Атанасов, шеф на шампионата и Национален координатор - Региони на БФТ и Владислав Матеев, основен арбитър.

„ Турнирът се трансформира в ужасно събитие, което увенча труда на състезателите до 8, 10 и 12 годишна възраст. Всички мачове бяха доста прочувствени и изпълнени със спортно техническо качество. Всички тимове и състезатели получиха купи и медали след края на шампионата. Надпреврата приключи с тортено празненство.. Разделихме се с прелестни усещания от прочувствените дни и прекарвания. Това първо издание съм сигурен, че ще остане вечно в спомените на младите тенисисти ", разяснява Илия Атанасов.
Източник: novsport.com