Япония се класира за полуфиналите в турнира за Купата на

...

Япония достигна полуфиналите на Купата на Азия

Япония се класира за полуфиналите в шампионата за Купата на Азия, откакто победи мъчно с 1:0 Виетнам.

През първото полувреме гол на Мая Йошида за Япония бе анулиран заради игра с ръка. Защитникът на Саутхямптън прати топката в мрежата, само че при удара си оказа помощ и с ръка. След подновяването на играта японците натиснаха своя противник и единствено положителните намеси на вратаря Ван Лам Данг резервираха резултата неизменен. Развръзката пристигна в 57-ата минута, когато Япония получи право да извърши дузпа, а Рицу Доан бе прецизен. До края на срещата резултатът се резервира, макар че футболистите на Виетнам направиха няколко положителни офанзиви.
FULL-TIME | Vietnam 0-1 Japan

Ritsu Doan's penalty sends @jfa_samuraiblue to the #AsianCup2019 semi-finals! pic.twitter.com/7TqA7ffjtS
— #AsianCup2019 (@afcasiancup) January 24, 2019 На полуфиналите Япония ще се изправи против Иран или Китай, които играят по-късно през днешния ден.