Японецът Юичи Сугита елиминира световния №8 Джак Сок на Australian

...

Юичи Сугита предотврати четвъртфинал на Григор Димитров с Джак Сок

Японецът Юичи Сугита отстрани международния №8 Джак Сок на Australian Open 2018. Сугита завоюва с 6-1, 7-6(4), 5-7, 6-3 и зае мястото на американеца в четвъртината на схемата, в която лидер е българинът Григор Димитров.

Лесна победа за Григор Димитров против Денис Новак в Мелбърн
Перфектен Григор смаза Денис Новак и e във втори кръг на Australian Open 2018

Българинът си направи добра подготовка на централния корт

Димитров трябваше да играе със Сок на четвъртфинал идната седмица, в случай че двамата спечелеха първите си четири срещи в шампионата. Гришо и Джак изиграха доста оспорван мач на полуфинала на заключителния шампионат на ATP в Лондон. Сок получи травма предходната седмица точно в мач против Сугита и сподели, че положителната му форма от края на 2017 година е история.

Това е десета загуба за американски тенисисти от началото на деня. Засега те имат единствено две победи.

Гигантът Джон Иснър беше надвит от представителя на домакините Матю Ебдън с 4-6, 6-3, 3-6, 3-6.