Вторият поставен в схемата на АТР 1000 тенис турнира в

...

Зверев не даде шанс на Макдоналд, Синер спаси 5 мачбола

Вторият подложен в схемата на АТР 1000 тенис шампионата в Маями Александер Зверев се класира за осминафиналите.

Германецът победи за 74 минути отстранилия Григор Димитров американец Макензи Макдоналд с 6:2, 6:2.

Зверев направи по два пробива във всеки сет и не позволи нито един брейк в дуела. Саша наниза и 10 аса за успеха.

Следващият му противник е квалификантът Танаси Кокинакис. Австралиецът надви над Денис Кудла от Съединени американски щати със 7:6(5), 4:6, 7:6(4).

Поставения под №9 Яник Синер направи нов героизъм и продължава, откакто отрази пет мачбола и в профил 17-ия подложен Пабло Кареньо Буста от Испания след поврат с 5:7, 7:5, 7:5. В предходния си дуел 20-годишният италианец отрази два мачпойнта против Емил Руусувуори.

Финалистът в Маями от 2021 година Синер отрази първия мачбол против Кареньо Буста при 4:5 във втория сет, след което завоюва 11 следващи точки, с цел да изравни сетовете. В десетия гейм на заключителната част южнотиролецът избави още четири мачпойнта, а в 12-ия направи пробив, който му донесе успеха.