Вторият поставен Стефанос Циципас се класира за осминафиналите на АТР

...

Циципас даде само 2 гейма на испанец в Барселона

Вторият подложен Стефанос Циципас се класира за осминафиналите на АТР 500 шампионата в Барселона.

Гръцкият тенисист, който в неделя подвигна трофея от Мастърс 1000 надпреварата в Монте Карло, победи  категорично представителя на домакините Жауме Мунар с 6:0, 6:2

Циципас стартира устремно срещата и за 28 минути завърши първия сет, в който завоюва 26 от 35-те точки.

Испанецът се отърси от напрежението и заигра по-уверено във втория сет. Той прекъсна отрицателната серия от седем следващи изгубени гейма за 1:1. Мунар пропиля общо три точки за пробив в идващите две подавания на противника. 22-годишният грък направи брейк за 4:2 след бекхенд уинър по правата и по-късно затвърди с гейм на нула. После стигна до два мачбола и осъществя първия с мълниеносен удар от бекхенд по диагонала.

В различен дуел третият подложен и финалист от Монте Карло Андрей Рубльов записа рутинна победа. Руснакът се наложи с 6:4, 6:3 против квалификанта от Италия Федерико Гайо.

В мач от втория кръг сред млади тенисисти №10 в схемата Феликс Оже-Алиасим от Канада надигра италианеца Лоренцо Музети след поврат с 4:6, 6:3, 6:0. Тийнейджърът Музети получи контузия във втория сет и не съумя да се възвърне до края.
Източник: bnr.bg