Волейболният шампион на България Марица (Пловдив) приема Перун (Варна) в

...

Марица подновява битките в НВЛ утре

Волейболният първенец на България Марица (Пловдив) приема Перун (Варна) в среща от 8-ия кръг в НВЛ-жени. Срещата е на следващия ден (26 януари) от 16,30 часа в зала " Колодрума " в Пловдив.

В четвъртък девойките на Иван Петков, който се завърна отпред на шампионките, написаха нова страница в историята на клуба, откакто победиха съветския първенец Динамо (Москва) посред съветската столица с 3:1 (25:23, 18:25, 25:23, 25:17) . С триумфа в четвъртата си среща от груповата фаза на Шампионската лига отборът остана с действителни шансове за класиране на елиминациите в шампионата.

Късното завръщане на маричанки в петък наложи по-рано през седмицата публично дуелът с Перун да бъде изместен с един ден. Мачът трябваше да се играе през днешния ден (25 януари) от 18,00 часа, само че беше отсрочен за на следващия ден от 16,30 часа.

Любопитно е, че това ще е първото домакинство на Марица от близо два месеца. За последно " жълто-сините " бяха домакини на Динамо (Москва) в Шампионската лига на 27 ноември, а в НВЛ-жени за последно пловдивчанки домакинстваха на ЦСКА на 23 ноември. Последният мач на шампионките в НВЛ-жени беше на 14 декември, когато те победиха домакините от Казанлък Волей с 3:0 (25:15, 25:13, 25:16) в трета среща от спомагателния шампионат от шампионата в Казанлък. Перун също игра последно в НВЛ-жени на същия шампионат. Варненки изгубиха от Берое Стара Загора с 0:3 (10:25, 7:25, 17:25)

Във краткотрайното класиране Марица е водач без изгубен гейм и с 10 победи от 10 мача, а Перун е на последното 8-о място без победа и извоюван гейм. Това ще е втора среща сред двата тима този сезон. В първия дуел Марица завоюва гостуването си на Перун с 3:0 (25:9, 25:13, 25:10) . Срещата се организира в зала " Багира " в Казанлък, където домакинстват варненки през този сезон. Съдии на мача ще са Радослав Сеганов и Иван Дурев.