Волейболният шампион Марица загуби и втория си мач от група

...

Марица взе гейм и на Динамо М

Волейболният първенец Марица загуби и втория си мач от група Е в Шампионската лига, само че се опита да бъде равносилен на първенеца на Русия Динамо М. Все отново " жълто-сините " взеха гейм, само че отстъпиха с 1:3 (18:25, 25:22, 17:25, 17:25). Рускините дръпнаха на старта с 4:1 и преднината им непрекъснато набъбна поради доста непредизвикани неточности от страна на маричанки. Резервата Александра Миланова освежи играта на пловдивчанки, само че не се стигна до поврат и те отстъпиха гейма с 18:25. Разликата донесе капитанката на Динамо Наталия Гончарова, която наниза 7 т. През втората част " жълто-сините " заиграха доста по-организирано, понижиха грешките в посрещането и разиграването и това усъвършенства сензитивно и офанзивата им. След 11:11 шампионките ни записаха серия от 4 т. и не пропиляха задатъка си до края, най-много с помощта на американския диагонал Алекзандра Холстън, отбелязала 7 т. в гейма. Рускините реагираха като ожилени и още веднъж заиграха настъпателно с чудесни изяви на американската им разпределителка Лорън Карлини. Пловдивчанки позволиха единствено една непредизвикана неточност в гейма, само че отстъпиха със 17:25. В четвъртия гейм нашите направиха серия от 3 т. и излязоха напред с 9:8, само че динамовки отбелязоха съкрушителна поредност от 7 т. след убийствени сервиси на Хелена Хавелкова. Те разколебаха девойките на Владимир Орлов и след поредност от неточности те предадоха гейма и мача пред 4000 фенове, сред които в зала " Колодрума " бяха новият кмет на Пловдив Здравко Димитров, някогашен баскетболист, боксьорът Кубрат Пулев и волейболната легенда Любо Ганев. С най-вече точки (26) приключи Гончарова. Хавелкова и Яна Шчербан прибавиха по 14. За Марица Алекзандра Холстън записа 16 т., а Десислава Николова приключи с 13.
В другия мач от групата френският отличник Кан с някогашната маричанка Мира Тодорова в състава си изненадващо надигра като посетител съветския Уралочка-НТМК м Екатеринбург с 3:2 гейма (26:28, 25:14, 23:25, 25:16, 15:12). Марица гостува на Уралочка в III кръг на 19 декември от 16.00 ч. Двата отбора ще се борят за първа победа. В I кръг нашите завоюваха гейм и в първия мач като посетители на Кан, а Уралочка загуби също с 1:3 в Москва от Динамо.
Източник: duma.bg