Волейболният национал Мартин Атанасов и неговият Шомон са на победа

...

Шомон на Пранди и Мартин Атанасов взе полуфинал №1 във Франция

Волейболният национал Мартин Атанасов и неговият Шомон са на победа от класиране за финала във френската Лига 1. Воденият от селекционера на България Силвано Пранди отбор надигра изрично у дома Аячо с 3:0 (25:22, 25:18, 26:24) в мач №1 от полуфиналите плейофи, игран довечера пред към 1000 фенове в зала " Жан Масон ".

По този метод Шомон поведе в плейофната серия с 1-0 победи. Играе се до 2 триумфа от 3 мача. Втората среща сред двата отбора от серията е в четвъртък (2 май) от 21,00 часа българско време в Аячо.

Мартин Атанасов не бе титуляр за своя отбор, само че се появи за малко в игра в третия гейм . Най-полезен за Шомон бе Жулиен Уинкелмюлер с 15 точки (45% успеваемост в атака), а словашкият посрещач Матей Патак добави още 11 точки (2 блока, 64% успеваемост в офанзива и 64% положително посрещане) за успеха. За отбора на Аячо босненецът Милан Пепич се регистрира с 16 точки.

ШОМОН - АЯЧО 3:0 (25:22, 25:18, 26:24)
ШОМОН: Майкъл Саета 6, Жулиен Уинкелмюлер 15, Матей Патак 11, Баптист Гейлер 8, Тейлър Ейврил 5, Хорхе Фернандес 6 - Блеър Бан-либеро ( МАРТИН АТАНАСОВ )
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
АЯЧО: Пиер Пужол 5, Милан Пепич 16, Тимоти Карле 10, Николас Мендес 8, Брет Дейли 2, Деян Радич 2 - Жан-Франсоа Екзига-либеро (Давид Геле, Тибо Брукер 1)
Старши треньор: ФРЕДЕРИК ФЕРНАНДЕС.