Волейболистите на Миньор (Перник) спечелиха редовния сезон в Западната група

...

Миньор спечели редовния сезон в Западната група

Волейболистите на Миньор (Перник) завоюваха постоянния сезон в Западната група на второто равнище на шампионата - Висшата лига. Воденият от Мартин Михайлов отбор се наложи като посетител над Изгрев (Ябланица) с 3:1 (25:21, 25:15, 18:25, 26:24) в среща от последния 11-и кръг.

Перничани оглавиха класирането с 27 точки (9 победи, 1 загуба), Изгрев е на последната 11-а позиция с 2 точки (1 победа, 9 загуби).

Гостите потеглиха стремително в срещата - 5:0, след което диктуваха ситуацията до 14:10. Състезателите на Иван Иванов осъществиха серия и изравниха, само че не можаха да създадат освен това. До края Миньор не позволи повече проблеми и поведе в срещата.

Доминацията на пернишкия отбор продължи и във втората част, като остави съперника на едвам 15 точки.

Впоследствие играта бе равностойно - до 10:10,  след което домакините поеха самодейността и завоюваха гейма. Решителната четвърта част бе под диктовката на гостите през по-голямата част от времето, като в  края момчетата на Мартин Михайлов бяха покрай затваряне на гейма (24:22), само че това се случи след 26:24.

С безапелационна победа приключи и финалистът за Купата на България Висша лига Етрополе. Воденият от Ваньо Василев отбор надигра Сливнишки воин (Сливница) с 3:0 (25:18, 25:22, 26:24).

" Червено-белите " са втори с 26 точки (9 победи, 1 загуба), сливничани са девети с 8 точки (2 победи, 8 загуби).

Домакините поведоха в дуела (4:2 и 5:3), след което играта продължи точка за точка. Воденият от Александър Петков отбор имаше нежна преднина още няколко пъти, само че след 18-а точка етрополци пречупиха съперника.

Ваньо Василев и съотборниците му преобладаваха във втория гейм и останаха на крачка от противника, макар от опитите му да се върнат в игра. Така задатъкът им се усили след 25:22.

Третата част бе много оспорвана, само че гостите от Етрополе измъкнаха триумфа след четири мачбола.

Съставът на Ботев (Луковит) приключи постоянния сезон  с трагична победа, откакто надви като хазаин над Звездец (Горна Малина) с 3:2 (25:20, 23:25, 18:25, 25:20, 15:13).

Луковитци са трети в таблицата с 25 точки (9 победи, 1 загуба), волейболистите на Иван Генков са четвърти с 25 точки (9 победи, 1 загуба).

Първият гейм протече напълно под диктовката на Ботев, след което играта бе на амплитуди. Двата тима си разменяха водачеството, само че в основните моменти състезателите от Горна Малина постановиха волята си.

Третата част започва с преднина за домакините (5:2 и 6:3), последователно обаче Звездец дръпна и поведе в резултата.

Решителната четвърта част бе под превъзходството на момчетата на Мирослав Братанов, които вкараха мача в тайбрек. Там гостите владееха ситуацията до 11:8, само че домакините набраха инерция и извоюваха успеха след 15:12 и крайното 3:2 гейма.

С петгеймов трилър приключи постоянният сезон и за ВК Софийски университет, който надви над Град (Белоградчик) с 3:2 (23:25, 25:15, 25:17, 25:27, 22:20).

Столичани са осми в таблицата с 10 точки (4 победи, 6 загуби), Град е седми с 12 точки и същия баланс.

Състезателите от Северозапада поведоха в срещата, откакто завоюваха първия гейм с минимална преднина. Във втората част обаче превъзходството на СУ бе цялостна и резултатът бе подравнен.

В третия гейм играта се разви идентично и домакините още веднъж излязоха напред в резултата. Решителната четвърта част протече под диктовката на воденият от Христо Христов отбор, който започва с преднина от 9:0. В основните моменти (20:15) обаче играта се завърза и до края интригата бе цялостна.

Така се стигна до тайбрек, в който столичани бяха водещи през множеството време, само че след 12:9 съперникът даде сериозна опозиция. Битката продължи цели 21 минути - до 22:20 и крайното 3:2 гейма.

Първите четири отбора в класирането - Миньор (Перник), Етрополе, Ботев (Луковит) и Звездец (Горна Малина), ще се срещнат между тях в шампионат на първите четири, с цел да бъде несъмнено класирането в групата преди плейофите. Последните четири тима - СУ, Сливнишки воин, Септември Про Синема (София) и Изгрев (Ябланица) също ще играят между тях.