Вожняцки отпадна от Ухан след драмаСветовната номер 2 Каролин Вожняцки

...

Вожняцки отпадна от Ухан след драма

Световната номер 2 Каролин Вожняцки отпадна от влиятелната тенис конкуренция в Ухан, Китай след загуба в трети кръг от Моника Пуиг в два трагични сета – 7-6 (10), 7-5. Срещата сред двете продължи малко над 2 часа и 20 минути, а олимпийската шампионка от Пуерто Рико нанесе втора загуба на датчанката през сезона, откакто по-рано я обърна на Мастърса в Маями след 0-6, 6-4, 6-4.

Двубоят стартира чудесно за Вожняцки, която проби рано за 3-0, само че след това позволи съмнения в играта си и разреши на изнервената първоначално пуерториканка да я обърне. Дългият първи сет в последна сметка бе решен след тайбрек, в който в началото Пуиг поведе с 6-3 точки, само че изпусна да затвори сета. Все отново с драйв воле на мрежата 24-годишната тенисистка завоюва откриващата част на мача след шестия си сетбол – част, траяла 78 минути.

Вторият сет стартира огледално на първия – Вожняцки проби подаването на Пуиг и поведе с 2-0, само че преднината й бързо бе заличена. В края на втория сет, който още веднъж мина оттатък границата от час игрово време, след дълга борба сред двете, датската номер 2 преклони глава пред по-младата си съперничка на седмия й мачбол. Вожняцки ще продължи да търси класиране за заключителния Мастърс в Сингапур, където предходната година победи с купата, до момента в който идната съперничка на Пуиг на четвъртфиналите в Ухан е локалната представителка Ванг Кианг, която победи в трети кръг австралийката Дария Гаврилова в два сета с 7-5, 6-2. /БГНЕС
Източник: bgnes.com