Воденият от Станимир Стоилов шампион на Казахстан Астана завърши наравно

...

"Астана" не се даде на чешкия шампион

Воденият от Станимир Стоилов първенец на Казахстан " Астана " приключи наедно 1:1 с гостуващия " Славия " Прага в мач от втория кръг на груповата фаза на Лига Европа.

Нгадьой-Нгаджуй даде задатък на чехите в 18-ата минута. Камерунецът се разписа с глава след центриране от фаул на Сикора.

В 42-ата минута Марин Томасов изравни резултата, откакто бе най-съобразителен в наказателното поле. След подновяването на играта и двата отбора имаха положителни благоприятни условия да трансформират резултата. Шомко пропусна за " Астана ", а резервата на " Славия " Прага Милан Шкода също не откри задачата. Така срещата завърши при резултат 1:1.

В първите срещи в Група " А " " Астана " загуби гостуването си на Виляреал с 1:3, а " Славия " Прага взе най-малък триумф като хазаин с 1:0 над " Макаби " Тел Авив.