Вкусна капама, която никога не свършва, ей това е мечтата

...
Вкусна капама, която никога не свършва, ей това е мечтата
Коментари Харесай

Вкусна капама

Вкусна капама, която в никакъв случай не свършва, ей това е фантазията ни

Необходими Продукти

● сланина - 100 г
● кисело зеле - 1 глава междинна по величина
● ориз - 1 к.ч.
● черен пипер - надробен на усет
● червен пипер - 1 с.л.
● сминдух - 3 - 4 шушулки
● дафинов лист - 2 бр.
● олио - 50 мл
● свинско месо - 1 кг нарязано на кубчета
● уни сос - 1 с.л.
● черен пипер - на усет
● луканка - 1 парче домашна, сурова

Начин на подготвяне

Нарежете сланината на дребни кубчета, поставете в тенджера и запържете, едвам си пусне мазнината. Добавете нарязаното на ситно кисело зеле и гответе, до момента в който поомекне.

Прибавете добре измития и авансово наквасен в студена вода ориз, разбъркайте.

Поръсете с черен пипер на усет, аления пипер и прибавете шушулките сминдух, разбъркайте и свалете от огъня.

Отделно, запържете месото дружно с черен пипер на усет и уни соса, до момента в който изври сокът му. Към края на пърженето, прибавете нарязаната на части, само че не до край домашна луканка.

Готвите, до момента в който луканката стегне.

Вземете гювеча и го намажете леко с малко олио, първо поставете зелената примес и два дафинови листа. Отгоре поставете запърженото месо с луканката.

Залейте ястието с 3 к.ч. вода (3:1 с ориза), затворете капака на гювеча и го поставете в студена фурна, включете я на 200 градуса и печете приготвената капама за 90 минути, до подготвеност на месото.

Вкусната капама е подготвена.

Източник: recepti.gotvach.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР