Виляреал шокира Реал Мадрид с 3:2 на Сантиаго Бернабеу. Гостите

...

Виляреал с шокиращ обрат срещу Реал Мадрид на Бернабеу

Виляреал шокира Реал Мадрид с 3:2 на " Сантиаго Бернабеу ". Гостите не бяха печелили на този стадион повече от пет години - за последно през януари 2018-а.

олямата звезда на вечерта безспорно бе Самуел Чукуезе. Нигерийският национал вкара два от трите гола за гостите, в това число и победното попадение, узаконило обрата в 80-ата минута на дуела. Така той стана вторият състезател на Виляреал, осъществил два гола на " Бернабеу ". Първият е Диего Форлан.

Пау Торес даде преднина на " Белите " в 16-ата минута, отбелязвайки си автогол, само че шест минути преди почивката Чукуезе откри головата си сметка за вечерта, изравнявайки след брилянтни самостоятелни дейности против Начо - 1:1.

В 48-ата минута Винисиус означи дежурния си гол за 2:1, само че в 70-ата Виляреал още веднъж изравни, този път посредством резервата Хосе Луис Моралес - 2:2. Десет минути преди края на постоянното време Чукуезе смълча " Бернабеу " с свръхестествен гол. В края на дуела съдията отсъди дузпа в интерес на Реал за игра с ръка, само че след консултация с ВАР я анулира.

Испанският вестник Марка пък разкри, че след края на мача полузащитникът на “белият балет ” - Федерико Валверде, е блъснал халфа на “жълтата подводница ” - Алекс Баена. Според източника Валверде е чакал Баена на мястото, където са паркирани рейсовете на гостуващите тимове. Футболистът на Реал Мадрид блъснал испанеца в лицето. Твърди се, че Баена е отишъл в локално полицейско ръководство, където е дал показания за случилото се.

Столичани са втори в класирането с 59 точки, 12 по-малко от Барселона, а Виляреал изпревари Бетис и е пети с 47. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg