Виляреал и Челси са последните два отбора, които се класираха

...

Виляреал и Челси са последните четвъртфиналисти в Шампионската лига

Виляреал и Челси са последните два тима, които се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига по футбол. В срещи-реванш от осминафиналите, Виляреал надигра Ювентус в Торино с 3:0 след попадения на Жерард Морено в 78-ата минута от дузпа и Пау Торес в 85-ата минута. Първата среща в Испания завърши наедно - 1:1 и с общ резултат 4:1 Виляреал продължава похода си в шампионата. В другия мач Челси се наложи и при гостуването си на Лил - този път с 2:1. Французите поведоха на личния си стадион в края на първото полувреме посредством Бурак Йълмаз от дузпа, само че незабавно по-късно Кристиан Пулишич изравни за лондончани. През второто полувреме Сезар Аспиликуета постави точка на разногласието с още един гол за Челси в 71-ата минута и подсигурява присъединяване на лондонския отбор в четвъртфиналите.
Освен Виляреал и Челси, четвъртфиналисти са още: Байерн (Мюнхен), Ливърпул, Манчестър Сити, Реал (Мадрид), Атлетико (Мадрид) и Бенфика. Жребият е в петък.
Източник: bnr.bg