Виктория Томова отпадна във втория кръг на Откритото първенство по

...

Виктория Томова взе сет на Кейти Боултър, но отпадна във втория кръг на Уимбълдън

Виктория Томова отпадна във втория кръг на Откритото състезание по тенис на Англия. Българката загуби с 0:6, 6:3, 3:6 против участващата с " уайлд кард " Кейти Боултър.

28-годишната Томова доближи за общо трети път в кариерата си до втория кръг на " Уимбълдън " - след 2018 и 2022 година.

В дебютната част първата ракета на България не съумя да се поздрави с триумф в нито един гейм, само че по-късно във втория сет направи съдбоносен пробив за 5:3 и сервира сполучливо за равнене на резултата в мача.

В третата част представителката на домакините завоюва началния удар на Виктория Томова и поведе с 2:0, след което завърши дуела при 6:3 след 104 минути и третия си мачбол.

Българската тенисистка пласира 16 печеливши удара против 36 в интерес на британката, която позволи и 38 непредизвикани неточности.