Ветераните на България и Турция завършиха 2:2 в приятелски мач

...

Легендите на България и Турция завършиха 2:2 в Кърджали

Ветераните на България и Турция приключиха 2:2 в другарски мач в Кърджали. Символичният мач се игра във връзка 25-годишнината от лятото на 1994 година, когато достигнахме до бронзовите медали на Световното състезание в Съединени американски щати, во много от ветераните ни не са сред Пеневата чета, спечелила бронзови медали на Мондиала преди четвърт век . Легендата на Спортинг Лисабон Ивайло Йорданов (8) откри. Гостите изравниха от дузпа посредством Тюмер Метин (31). Дончо Донев (43) още веднъж изведе България напред след прекрасен пас на Христо Стоичков. Хасан Кабзе (63) изравни още веднъж за крайното 2:2.
Най-много аплодисменти от публиката на " Арена Арда " получи капитанът Стоичков, който публиката посрещна с крясъци " Ицо, Ицо, Ицо ". Съветникът на спортния министър Гошо Гинчев пък връчи плакет на Камата от името на Красен Кралев във връзка 25-годишнината от Мондиал`94. " Искам да благодаря на всички момчета. Доказахме на целия свят, че можем да бъдем равни на всички. Благодаря ви, момчета! Благодарение на вас реализирах всичко ", сподели носителят на " Златната топка ". Плакет получи и селекционерът на националния тим Красимир Балъков.По прелиминарен проект отпред на " лъвовете " трябваше да бъде именитият Димитър Пенев, само че задължения попречиха на Стратега да участва на " Арена Арда " и нашите изкараха мача без старши треньор.
В третата минута турците се разминаха с гол пред вратата на Йордан Господинов. Веднага по-късно имаше овации в памет на великия Трифон Иванов, което очевидно разчувства Стоичков. В осмата минута Ивайло Йорданов откри. Голмайсторът на " А " група за 1991 година получи опция да шутира от десетина метра и не сбърка - 1:0 за България! Скоро по-късно Станислав Ангелов - Пелето пропусна да удвои. Последва отлично избавяне на Господинов пред нашата врата.
В 15-ата минута турски нападател от воле разтресе гредата и по този начин резултатът се запаз. Натискът на гостите обаче продължи. В 18-ата минута Гинчев беше последна бариера и почисти съвсем от голлинията. В 31-ата минута турците получиха дузпа поради игра с ръка в наказателното поле и Тюмер Метин матира Господинов с прецизен изстрел в долния десен ъгъл. Последва опция за " трикольорите ", само че Краси Балъков не съумя да откри тъкмо Стоичков, който чакаше на голова позиция.
В началото на второто полувреме България още веднъж поведе. Стоичков откри Дончо Донев и Сина напразно наказа турския вратар - 2:1. Скоро след гола Камата " взриви " трибуните, правейки " мрежичка " на Емре Ашък. Голмайсторът на Мондиал`94 трябваше да бъде спрян с нарушаване по-късно. В 63-ата минута Хасан Кабзе изравни с удар отляво и при този резултат пристигна и последният съдийски сигнал.
Източник: duma.bg