Велико Търново. Около 6 лв./кг е средната цена на шарана

...
Велико Търново. Около 6 лв./кг е средната цена на шарана
Коментари Харесай

Oколо 6 лв./кг е средната цена на шарана във Велико Търново на Никулден

Велико Търново. Около 6 лева./кг е междинната цена на шарана в града на Никулден. Репортерска инспекция на Радио „ Фокус “ – Велико Търново сподели, че тя варира сред 5.50 и 7.00 лева за кг, като е по-ниска в огромните търговски вериги. В профилираните магазини жителите би трябвало да платят малко повече, само че пък там рибата се продава жива. На места шаранът се предлага изчистен и нарязан на шайби, като тук цената се покачва до към 9.00 – 9.50 лева./кг.

В Деня на моряците, риболовците и банкерите ципурата във Велико Търново коства сред 10.00 и 11.00 лева за кг, а лавракът – към 13.00 лева По-евтиният вид на шарана – толстолоба се предлага за към 3.50 – 4.00 лева за кг.

„ Фокус “ напомня още веднъж препоръките на експертите за това по какъв начин да са уверите, че рибата е прясна. Трябва да следите дали на повърхността ѝ има доста тъничък пласт слуз. Ако тази слуз е изобилна и пластът е компактен, това значи, че рибата е престояла прекалено много време. Люспите на рибата би трябвало да са блестящи, компактно залепени до тялото ѝ, да нямат разкъсвания. Очите на прясната риба са транспарантни и изпъкнали, а хрилете ѝ са с кондензиран цвят.

Луиза ТРАНЧЕВА
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР