Велико Търново. Дрийм Тийм Троян е шампион в регион Център

...

Дрийм Тийм Троян е шампион в регион Център на ББЛ Б група

Велико Търново. Дрийм Тийм Троян е първенец в район Център на ББЛ Б група през този сезон. Тимът приключи на първото място, откакто на финала във Велико Търново надделя Чардафон Б със 72:52.

Отборът от Троян поведе с 22:15 след 10 минути игра. На два пъти разликата падаше единствено до точка през втория интервал, само че до поврат не се стигна и на почивката символичните домакини се отдръпнаха при 39:29 в своя изгода. Ключова се оказа третата четвърт, която стартира равностойно, само че по-късно Дрийм Тийм Троян натрупа стабилен задатък и преди последната част се откъсна с 59:36. До края разликата продължи да бъде към 20 точки и отборът завоюва безапелационно.

Радослав Кочев бе над всички за спечелилите с 25 точки и 11 битки. Георги Бойнов осъществя 16 точки, с 15 и 10 битки е Цветослав Острев. За тима от Габрово Андреан Деков осъществя 17 точки, 10 има Николай Георгиев.

Бронзовите медали през този сезон бяха извоювани от Локомотив Горна Оряховица, който надделя локалния Ударникъ с 61:57.

Домакините водеха съвсем през цялата първа четвърт, само че след края й противникът им обърна за 16:11. Разликата в интерес на Локомотив стана двуцифрена през втория интервал, а на почивката той водеше с 33:24. След паузата обаче Ударникъ обаче последователно стартира да топи изоставането си и три минути преди края стигна до цялостен поврат, само че гостите измъкнаха триумфа в края.

Цвятко Тръвнев приключи с 19 точки и 14 битки за Локомотив, Светослав Байчев вкара 15 точки с 9 битки, а 12 точки и 14 битки има Паскал Николов. За противника Радостин Борисов бе над всички с 22 точки и 20 битки. Александър Мишев се регистрира с 11 точки и 9 битки.
Източник: focus-news.net