Варненският Спартак направи огромна крачка към промоция в efbet Лига.

...

Спартак с огромна крачка към елита след драматична победа с гол в продължението срещу Етър

Варненският Спартак направи голяма крачка към промоция в efbet Лига. „ Соколите ” стигнаха до доста значима победа с 2:1 над Етър във Велико Търново. Варненци  стигнаха до поврат на „ Ивайло ”, откакто Ромей Ивееш даде задатък на „ болярите ” в 47-ата минута. В 68-ата минута Виктор Митев изравни, а в продължението на мача Лаур Кицану се трансформира в воин за своя тим отбелязвайки победното попадение. Великотърновци приключиха срещата с човек по-малко, откакто Мариян Иванов беше изпъден в 83-ата минута, оповестява " Гонг ".

С триумфа Спартак се изравни на върха във краткотрайното класиране на Втора лига със Септември София. Двата тима имат по 65 точки, само че столичани са с мач повече. За Етър загубата бе четвърта подред. Отборът на Веселин Великов остава трети с 59 точки.

Двубоят стартира с по-активни дейности на " болярите ". В 4-ата минута Младенов смъкна с гърди за Ивееш центриране отдясно. Последва удар на панамеца от междинна отдалеченост, който мина над вратата. В 18-ата минута Любомиров беше изведен самичък отляво. Крилото напредна с топката и насочи удар от дребен ъгъл, който се оплете от външната страна на мрежата. Малко по-късно удар на Цветан Илиев от към 20 метра мина около вратата на Господинов.

В 33-ата минута гредата избави Етър. " Соколите " получиха право да изпълнят директен свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Даниел Начев, който с майсторски шут прати топката в горната греда, а по-късно кълбото тупна топчо на голлинията. Янчо Андреев се размина с кълбото, а добавката на Генади Луго беше блокирана от футболист във виолетово.

Две минути след почивката Етър поведе. Спартак сбърка в центъра, което разреши на домакините да провеждат бърза контраофанзива. Кнежевич откри Младенов, който продължи за резервата Цветомир Тодоров. Последният пусна към Ивееш, а панамецът от 5-6 метра с удар в далечния ъгъл матира Дичевски за 1:0.

В 56-ата минута Николай Янков се пребори за топката и насочи подъл удар от към 25 метра, само че топката мина рисково над вратата. Спартак изравни в 68-ата минута. Тогава Мариян Иванов сбърка пред наказателното поле, което разреши на Виктор Митев да отнеме топката. Нападателят напредна и оставен самичък против вратаря вкара за 1:1. " Болярите " имаха искания за нарушаване в наказателното поле на Генади Луго против Цветомир Тодоров секунди преди попадението на варненци.

В 83-ата минута Етър остана с човек по-малко. Мариян Иванов задържа Велислав Боев при осъществяване на директен свободен удар от домакините. За тези си дейности той получи втори жълт картон и беше изпъден.

Във втората минута на даденото от съдията продължение " соколите " стигнаха до поврат. Андреев получи в центъра и съумя да изведе Георги Чукалов отдясно. Офанзивният футболист напредна и пусна паралелен пас за резервата Лаур Кицану, който от 2-3 метра вкара за 1:2.

Етър - Спартак Вн 1:2

1:0 Ромей Ивееш (47)

1:1 Виктор Митев (68)

1:2 Лаур Кицану (90+2)

Етър: 13. Анатолий Господинов, 11. Даниел Младенов, 17. Ромей Ивееш, 7. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 28. Николай Янков, 29. Николай Дичев, 14. Радослав Апостолов, 3. Юлиян Райков, 20. Яни Пехливанов

Треньор: Веселин Великов

Спартак Вн: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев, 3. Ибрям Ибрям, 19. Никола Борисов, 6. Генади Луго, 14. Веселин Любомиров, 10. Янчо Андреев, 17. Цветан Илиев, 11. Виктор Митев, 7. Георги Бабалиев, 45. Даниел Начев
Източник: petel.bg