Варна. Шоутайм е първият финалист в регион Изток на ББЛ

...

Шоутайм ще играе за трофея на Изток в ББЛ А група

Варна. Шоутайм е първият финалист в район Изток на ББЛ А група през този сезон. Тимът ще пази трофея си от предходната година, откакто през днешния ден надделя състава на Икономическия университет във Варна с 89:74 и затвори серията в своя изгода.

На финала Шоутайм чака спечелилия от серията Шумен -2 – Светкавица, която стартира на следващия ден.

Двубоят стартира извънредно равностойно, като след 10 минути игра ИУ водеше с 21:19. Авансът на отбора стана двуцифрен през втория интервал, само че на почивката противникът му понижи за 37:40. След паузата обаче баскетболистите на Кирил Петров взеха самодейността. Те бързо стигнаха до цялостен поврат, а преди решителната четвърт бяха напред с 64:57. В оставащото време разликата в интерес на Шоутайм продължи да пораства и в последните минути на процедура мачът се доиграваше.

Берк Мехмед бе над всички за спечелилите с 30 точки и 8 битки. Николай Николов осъществя 22 точки, с 14 е Красимир Димитров. За ИУ Цветан Савов бе най-резултатен с 32 точки. Кристиян Попов вкара 18, а 11 е Николай Маринов.
Източник: focus-news.net