Ванеса Калоянова ще спори за бронза при най-тежките в категория

...

Българка ще спори за бронз на европейското по борба в Пловдив

Ванеса Калоянова ще спори за бронза при най-тежките в категория до 76 кг на eвропейското състезание по битка до 23 години в Пловдив.

Българката загуби първия си мач от унгарката Бернадет Над с механически туш - 0:11, само че в следствие Наги доближи до финала и изтегли Калоянова до мача за бронзовото отличие, в който тя ще излезе на тепиха против туркинята Мехтап Гюлтекин.

Другите три българки през днешния ден отпаднаха след ранни провали.
Ирена Бинкова беше отстранена в категория до 55 кг след загуба от унгарката Ерика Богнар с 0:10 в квалификациите.

При 68-килограмовите Сийка Иванова пък претърпя проваляне на четвъртфиналите от германката Зофия Шефле с механически туш - 0:11, в 4:08 минута на мача и също отпадна.

Богнар и Шефле изгубиха на полуфиналите и не съумяха да изтеглят българките до репешажите за бронза.

Надпреварата в категория до 59 кг беше с групова фаза, като Фатме Шабан първо беше туширана в 1:58 минута на битката със защитаващата купата си Анастасия Никита (Молдова), а след това  във втория си дуел падна с механически туш - 0:10 точки, в 25-ата секунда на втората част от полякинята Магдалена Глодек и напусна шампионата.
Източник: bnr.bg