Валенсия победи с 1:0 като гост третодивизионния Атлетико Балеарес в

...

Валенсия се класира за четвъртфиналите за Купата на краля

Валенсия победи с 1:0 като посетител третодивизионния Атлетико Балеарес в осминафиналите на шампионата за Купата на Испания и продължава напред в надпреварата.

Десетият във краткотрайното класиране в Ла Лига поведе още в първата минута на дуела и резервира задатъка си до края на срещата. 25-годишният бразилец Маркос Андре бе открит чудесно от Урош Рачич и осъществя за 1:0 за гостите.

Валенсия имаше още шансове да порази вратата на домакините, само че Юнус Муса пропусна на два пъти. В 13-ата минута той получи добър отново и стреля, само че не съумя да преодолее стража на Атлетико Балеарес Шави Жинар. Пак американският национал Муса насочи мощен удар в 74-ата минута, само че бе блокиран от бранител на домакините.

След триумфа в шампионата за Купата на краля в Испания за Валенсия следва домакинство на Севиля на 19 януари в мач от 21-ия кръг на Ла Лига.