В най-зрелищният мач от Националната баскетболна асоциация игран тази вечер,

...

Вашингтон подчини Финикс в спиращ дъха мач в столицата

В най-зрелищният мач от Националната баскетболна асоциация игран довечера, Вашингтон Уизърдс и Финикс Сънс сътвориха истинскi театър, приключил с победа на столичани със 149:146 след три продължения.

Двата тима се вкопчиха в здрава борба още с хвърлянето на първата топка. Макар " Вълшебниците " да завоюваха първата четвърт срещата вървеше равностойно. В началото на втората част Уизърдс доближи и най-голямата разлика в срещата от 8 осем точки. " Слънцата " съумяха да стопят изоставането си и на почивката резултатът бе безусловно еднакъв - 55:55. След почивката двата тима на няколко пъти си размениха водачеството в резултата. По-точният мерник бе този на домакините и преди началото на последната четвърт те имаха задатък от 4 точки.
 Маями спря стремежа на Хюстън,
29.4 секунди преди края на дуела Кели Оубре означи панер и даде преднина от 1 точка за Финикс. При оставащи към този момент 4 секунди, новобранецът на отбора от Аризона имаше опцията да реши крайния резултат, само че от наказателната линия вкара един и пропусна по един път. Това остави късмет за оставане в мача на Вашингтон. Джеф Грийн сподели стоманени нерви при двата наказателни удара, а с оставаща секунда до края Девин Букър от Финикс не съумя в опита си за три точки и двата тима влязоха в продължения.

Нито Вашингтон, нито Финикс успяваше да натрупа разлика в продължението. В заключителните секунди, изоставайки с 1 точка, Девън Букър получи правото да извършва два наказателни опита. При първият той съумя, само че при втория се провали. Томас Брайънт овладя битката, Скот Брукс изиска таймаут, а след него водачът на столичани Брадли Бийл не съумя да донесе успеха на своя отбор, което означаваше, че с цел да се победят ще има потребност от още един спомагателен интервал.

Във второто продължение двата тима продължиха да играят панер за панер и никой не се откъсваше в резултата. Кош на Томас Брайънт 12.5 секунди преди сирената изравни резултата за следващ път - 132:132. Сега Финикс разполагаха с цялото време до края с цел да завоюват срещата. Стрелбата на Девън Букър обаче бе несполучлива и на феновете в Кепитъл Уан Арина им предстоеше да станат очевидци на трети спомагателен интервал.

Драмата продължаваше като и двата тима не успяваха да се откъснат в резултата с повече от 2-3 точки. Кош на Букър сведе пасива на отбора от Аризона до една точка - 147:146. Нарушение на Ти Джей Уорън прати Джеф Грийн на наказателната линия, а той на собствен ред не сгреши и в двата опита - 149:146. Без право на повече спирания, Финикс се нуждаеха от три точки, с цел да пратят срещата в историческо четвърто продължение, само че се забавиха прекомерно с организирането на офанзивата и не съумяха да насочат нужната пукотевица.

Брадли Бийл бе звездата на вечерта, записвайки трипъл дабъл от 40 точки, 11 битки и 15 асистенции. Томас Брайънт пък добави 31 точки, записвайки 100 % успеваемост в стрелбата - 14 сполучливи стрелби от 14 опита, както и 3 вкарани наказателни от също толкоз опита. За Финикс Девън Букър се отличи с 33 точки и 14 асистенции, а Деандре Ейтън означи 26 и овладя 17 битки.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Торонто(25 победи - 10 загуби), Филаделфия(22-12), Бостън(18-13)
Централна дивизия: Милуоки(22-10), Индиана(21-12), Детройт(15-15)
Югоизточна дивизия: Шарлът(16-15), Маями(15-16), Орландо(14-17)

Западна конференция
Северозападна дивизия: Денвър(21-10), Оклахома(21-10), Портланд(18-14)
Тихоокеанска дивизия: Голдън Стейт(22-11), Лос Анджелис Клипърс(19-13) Лос Анджелис Лейкърс(19-13)
Югозападна дивизия: Хюстън(17-15), Сан Антонио(18-16), Мемфис(16-16)
Източник: offnews.bg