В навечерието на един от 12-те големи християнски празници -

...
В навечерието на един от 12-те големи християнски празници -
Коментари Харесай

Ден преди Кръстовден хора от цялата страна идват на Кръстова гора

В навечерието на един от 12-те огромни християнски празници - Въздвижение на Светия кръст Господен, по-популярен като Кръстовден, хора от цялата страна идват на Кръстова гора, където се съхранява парченце от Светия Кръст Господен.

Пловдивският митрополит Николай ще отслужи архиерейска света литургия в среднощ, преди този момент са вечерните празничи богослужения. Християните идват преди празника, който е на следващия ден, с цел да пренощуват на святото място, където се има вяра, че стават чудеса с молитва. 

За всички гости има обезпечени маски и дезинфектанти, ограниченията против Ковид-19 ще се съблюдават прецизно, сподели свещеник Висарион, свещеник на манастира “Света Троица “.

Пътят след Юговското ханче ще бъде освободен от поправки от 12 до 15 септември. 

В манастира на Кръстова гора краткотрайно ще бъдат прекратени строителните действия на манастирското крило. То се съгражда с отпуснатите от Министерски съвет 300 000 лв., през 2020 година. 
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР