В Испания бе произнесена първа присъда за разпространение на фейк

...
В Испания бе произнесена първа присъда за разпространение на фейк
Коментари Харесай

Испанец бе осъден на 15 месеца за фалшива новина в социалните мрежи

В Испания бе произнесена първа присъда за разпространяване на фалшив нюз. Върховният съд на самостоятелна област Каталуния заяви, че локален гражданин е наказан на 15 месеца затвор за подправен и в същото време дискриминиращ мигрантите текст в обществените медии.

Според следствието, " стимулиран от неприязънта и отхвърлянето на задграничните имигранти от марокански генезис ", обвиненият е разгласил видеоклип в Twitter през 2019 година Той е придружил клипа с коментар, че на фрагментите има акт на принуждение, осъществен от малолетни мигранти в Испания. Оказало се обаче, че видеото в действителност е от случай в Китай. 

Според в. „ Ел Паис “ наказаният е чиновник на Гражданската армия на Испания. Присъдата от 15 месеца затвор е съпроводена и от 1600 евро и предписание наказаният да закрие профилите си в обществените мрежи, както и да основава нови. Тъй като присъдата е по-малка от две години и поради чистото досие на наказания, съгласно правосъдна испанската процедура той ще може да избегне действителното отнемане от независимост.
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР