Управителят на Централната банка на Латвия и член на управителния

...
Управителят на Централната банка на Латвия и член на управителния
Коментари Харесай

Мартинс Казакс от ЕЦБ: Възможно е повишаване на лихвите в еврозоната в началото на 2023 г.



Управителят на Централната банка на Латвия и член на управителния съвет на Европейската централна банка Мартинс Казакс означи в сряда, че повишението на лихвените проценти на ЕЦБ при започване на 2023 година е " вероятен сюжет ".

Централният банкер добави, че ЕЦБ ще продължи да следи обстановката и ще бъде подготвена да увеличи лихвите или да понижи настояшите стимулиращи ограничения, в случай че е належащо. Той акцентира по-специално, че банката ще бъде подготвена да се намеси, в случай че инфлационни вероятности не престават да се покачват.

След края на декемврийското съвещание на ЕЦБ, шефът на централната банка Кристин Лагард акцентира, че банката е " доста малко евентуално " да увеличи лихвените проценти преди 2023 година.
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР