Уокър Дюър, който обикновено е в четвъртото нападателно звено на

...

Калгари победи Уинипег в директен сблъсък за място в плейофите на НХЛ

Уокър Дюър, който нормално е в четвъртото нападателно звено на Калгари Флеймс и рядко влиза в игра, се разписа решаващо при триумфа като посетител над Уинипег с 3:1 в мач от шампионата на НХЛ. Другата значима фигура в мача беше вратарят Якоб Маркстрьом, който избави 34 изстрела.

С този триумф Пламъците събраха 89 точки и се изравниха с днешния си противник в борбата за една от двете уайлд-кард квоти в Западната конференция. Сиатъл Кракен с 94 точки е пред тях, също надявайки се по този метод да си подсигурява присъединяване в елиминациите.

Кайл Конър откри резултата за домакините от Албърта в 11:42 минута в числено предимство, а бранителят Андрю Манджиапане и Никита Задоров си размениха подавания за първия и третия гол в мача. Но Дюър вкара за 2:1 в 4:08 минута на третия интервал.

Добрата вест за Уинипег е, че имат все още мач повече от Калгари.