Унион записа втора поредна победа в Бундеслигата след успех с

...

Унион спечели дербито на Берлин срещу Херта

Унион записа втора поредна победа в Бундеслигата след триумф с 4:1 над Херта като посетител в дербито на Берлин от 29-ия кръг на шампионата.

Унион заема седмото място с 44 точки, колкото има и шестият Хофенхайм, който обаче е с мач по-малко.

Херта остава в зоната на изпадащите, като държи предпоследната, 17-а позиция с 26 точки, колкото има и 16-ият Арминия Билефелд.

Японецът Генги Карагучи откри резултата за гостите в 31-ата минута, а скоро след подновяването на играта през второто полувреме, в 49-ата Тимо Баумгарт си означи автогол и Херта изравни за 1:1.

Унион обаче съумя бързо да си върне преднината. Гриша Прьомел осъществя за 2:1 в 53-ата минута.

Шералдо Бекер повиши на 3:1 за Херта в 74-ата минута, а Свен Мишел означи четвъртото попадение за гостите в 85-ата минута.