Уест Хем стартира с тежко поражение новия сезон в английската

...

Сити стартира сезона с разгром, ВАР официално се намеси в сметките и на Острова

Уест Хем започва с тежко проваляне новия сезон в британската Висша лига. Шампионите от Манчестър Сити преобладаваха тотално над домакина си на " Лондон Стейдиъм ", постигайки триумф с безапелационното 5:0.

Хеттрик за гостите означи Рахийм Стърлинг, прецизен от дузпа бе Серхио Агуеро, а началото на поредицата попадения във вратата на Уест Хем бе обещано от Габриел Жезус.
 Снимка 438069
Източник:

" Гражданите " нямат никакви проблеми против Уест Хем в последните мачове, като завоюваха 8 поредни срещи против лондончани във всички шампионати при голова разлика 22:1.

Миналия сезон те победиха с 4:0 в столицата. " Чуковете " не са запазвали суха мрежа против " небесносините " от 2012 година.

Жезус бе прецизен след 25 минути игра, като това бе единственият гол за първото полувреме през днешния ден.
 Снимка 438071
Източник:

Стърлинг вкара на два пъти при започване на втората част, като още един негов гол бе анулиран след допитване до системата за видеоповторения ВАР.
 Снимка 438072
Източник:

В 85-ата минута Агуеро пропусна дузпа, само че се наложи осъществяването да бъде повторено. При втория си опит Кун не сгреши и повиши на 4:0.

Крайното 5:0 оформи Рахийм Стърлинг, записал хеттрик в днешния ден.

Серхио Агуеро има към този момент 7 гола в първите мачове от сезона и може да огледа към върха от 8 на Рууни, Лампард и Шиърър.
 Манчестър Сити победи Ливърпул с 6:5, след осъществявания на дузпи
Ливърпул изпусна Сити на " Уембли ", първи трофей за " жителите " през новия сезон!