Убедително начало в новото първенство за баскетболния тим на Варна.Черно

...

Черно море Тича стартира с убедителна победа

Убедително начало в новото състезание за баскетболния отбор на Варна.

Черно море Тича победи Ямбол със 107:87 в първия кръг от постоянния сезон на НБЛ в зала " Христо Борисов ". Силно нахлуване на „ моряците “ им оказа помощ да бъдат надалеч напред в резултата от началото до края, а това бе и сполучлив дебют отпред на отбора на старши треньора Кирил Болшаков. В идващия кръг варненци нямат мач, а момчетата на Александър Алексиев посрещат Берое, написа bgbasket.com.

След равностойни първи минути „ моряците “ направиха серия от 13:0, с цел да се откъснат напред и да затворят първата четвърт с удобен задатък при 32:19. След отлична игра в нахлуване огромната разлика на домакините и стигна границата от 20 точки още преди почивката. След едно полувреме резултатът беше 53:33 в интерес на домакините.

Ямбол върна една част със мощно нахлуване след подновяването на играта и съумя да стопи част от недостига си, като последната четвърт стартира при 15 точки разлика. Равностойна игра през последните минути резервира аванса в изгода на Черно море, а в края отборът още веднъж я направи 20 точки.

Ейврил Уба нанзиа 25 точки и добави 9 битки и 4 асистенции за спечелилите, а капитанът Мартин Коцев се приближи до трипъл дабъл с 20 точки и по 9 битки и асистенции. 16 точки отбеляза Венелин Христов, а 15 – Иван Спиров (7 борби).

За Ямбол Павел Маринов отбеляза 31 точки и хвана 6 битки, а 21 плюс 5 добави Уилямс Тавареш.

Черно море бе без Цветомир Куртев, който е контузен и ще пропусне началото на сезона. За Ямбол не играха Иван Лилов и Стилиян Иванов.
Източник: petel.bg