ДЕНВЪР (AP) — Тайлър Сегуин отбеляза решаващия гол във втория

...

Сегуин, Станковен вкараха по два гола, за да осигурят победата на Старс с 4-1 над Аваланш за аванс от 2-1 в серията

ДЕНВЪР (AP) — Тайлър Сегуин означи решаващия гол във втория интервал и добави празна врата в третия, а вратарят на Далас Джейк Йотингер съумя да издържи всичко, давайки сили на Старс да победят с 4-1 над Колорадо Авеланш в събота вечер за преднина от 2-1 в серия от втория кръг на Западната конференция.

Avs дръпнаха вратаря Александър Георгиев малко под 2 минути оставащи минути и Сегуин означи празна врата с 1:37, с цел да направи 3-1, а Логан Станковен, който вкара първия гол на Далас, добави втори празен -netter при с оставащи 28 секунди.

С втората си поредна победа, Звездите си върнаха преимуществото на домашния лед в най-хубавата от седемте серии, като задушиха мощната офанзива на Колорадо, която влезе през нощта със приблизително 5 гола на мач в тези плейофи, където не са вкарали по-малко от три гола в мач.

Нападателят на Avalanche Валери Ничушкин остана без гол за първи път в тези плейофи. Той искаше да стане третият състезател в историята на НХЛ, който има поредност от осем ма...