ЦСКА-София се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на

...

"ЦСКА-София" се промъкна на 1/2-финал за Купата на България

" ЦСКА-София " се класира за 1/2-финалите в шампионата за Купата на България по футбол по ненадейно трагичен метод. Като домакини на ст. " Българска войска " вицешампионите обърнаха " Ботев " (Враца) с 2:1, откакто двайсетина минути преди края изоставаха в резултата.

Гостите поведоха в 22-рата мин. посредством Даниел Генов, който довкара топката след изстрел на Петко Ганев в лявата греда. " Червените " изпитваха големи компликации против надалеч по-непретенциозния си противник, само че въпреки всичко съумяха да изравнят в 67-ата мин., когато Едвин Джеси се разписа след асистенция на влезлия като запаса Ахмед Ахмедов.

Именно дебютиралият нападател, притеглен през зимната пауза, избави " ЦСКА-София " от нов неуспех, отбелязвайки победния гол в 90-ата мин. след неверно изнасяне на топката от вратаря на врачани. Само преди три дни възпитаниците на Милош Крушчич изгубиха с 1:2 от " Царско село " в Ефбет лига, което накара почитателите да изискат оставката на сръбския треньор. Днес ентусиастите опънаха транспарант в бранш Г с въпрос към притежателя на клуба Гриша Ганчев:

" Господине, докога ще си играйкаме? "

По-рано през днешния ден носителят на Купата на България " Локомотив " (Пд) стана първият полуфиналист в шампионата тази година, откакто победи в вкъщи водача във втора лига " ЦСКА 1948 " с 2:0.

" Смърфовете " поведоха след тъкмо изпълнената дузпа от Димитър Илиев в 42-рата мин. Двадесет минути по-късно столичният отбор остана с човек по-малко, откакто втори жълт картон получи Димо Атанасов. Малко по-късно - в 67-ата мин., Бирсент Карагерен оформи крайния резултат.

Утре от 18:00 ч. е дуелът " Ботев " (Гълъбово) - " Ботев " (Пд), а в четвъртък " Левски " приема първенеца " Лудогорец " за лъчение на последния полуфиналист в шампионата.
Източник: segabg.com