ЦСКА София надви Осиек с 4:2 в първи двубой от

...

ЦСКА София победи Осиек с 4:2

ЦСКА София надделя Осиек с 4:2 в първи дуел от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, игран на Националния стадион „ Васил Левски “.

„ Червените “ изиграха превъзходен дуел и могат единствено да съжаляват, че не се отдръпнаха с по-голям задатък преди реванша след седмица в Хърватия. Домакините изиграха мощна първа част, в която вкараха три гола. Те поведоха след отличен пробив на Брадли Мазику, приключил с един от редките голове на левия краен защитник. Малко по-късно Иван Турицов откри в наказателното поле Греъм Кери, който повиши на 2:0. Турицов си означи автогол в 41-та минута при центриране от ъглов удар, само че скоропостижно по-късно Жорди Кайседо се разписа с глава след подаване на дейния Георги Йомов.

След почивката армейците стигнаха до четвърти гол след пробив на Кайседо по левия фланг и пас в наказателното поле, където Йомов ознаменува мощната си игра със закономерно попадение.

Възпитаниците на Стойчо Младенов обаче се поумориха и след сериозен пропуск в края, Валентин Антов си вкара автогол след групова неточност на него и Густаво Бусато, който излезе непредвидено при центриране.

Така, ЦСКА София ще пътува до Хърватия с добър задатък от два гола.

При елиминиране на Осиек, „ алените “ ще играят с спечелилия от двойката ТНС (Уелс) и Виктория Пилзен (Чехия).
Източник: bnr.bg