ЦСКА претърпя домакинско поражение от Балкан с 80:92 (25:24, 24:25,

...

Балкан Ботевград надви ЦСКА за трета поредна победа в НБЛ

ЦСКА претърпя домакинско проваляне от Балкан с 80:92 (25:24, 24:25, 18:17, 13:26) в София в мач от 28-я кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Победата е трета поредна и общо 18-а за ботевградчани, до момента в който " алените " позволена 14-а загуба от началото на сезона.

Двата състава изиграха забавен и оспорван конфликт, минал с поделено превъзходство до последната четвърт, когато гостите овладяха мача. След равностойно първо полувреме резултатът на почивката бе 49:49, а преди заключителните 10 минути домакините водеха с 67:66. Последва по-добра четвърта четвърт за Балкан, който поведе със 17 точки в един миг от интервала.

Майки Диксън бе най-резултатен за гостите от Ботевград с 20 точки. Димитър Димитров и Георги Герганов осъществиха по 13 точки за триумфа, като Димитров добави и 6 битки.

Венцислав Петков се отличи с 26 точки, 3 битки и 7 асистенции за ЦСКА, а Александър Радукич приключи с " дабъл-дабъл " от 17 точки и 11 битки.

В идващия кръг от НБЛ, на 10 април, отборът на Балкан приема Спартак Плевен, до момента в който ЦСКА ще бъде хазаин на Рилски състезател.