ЦСКА допусна тежка загуба с 0:4 от северномакедонския Академия Пандев

...

Северномакедонци зашлевиха звучен шамар на ЦСКА

ЦСКА позволи тежка загуба с 0:4 от северномакедонския Академия Пандев във втората си контрола за деня. " Червените " победиха по-рано през днешния ден безапелационно Шахтьор Караганда с 5:1. Стойчо Младенов пусна като титуляр 17-годишният Харад Каламуич, който е на проби при " армейците ", само че младокът бе изваден от игра в 33-ата минута.

В приятелския дуел против северномакедонците титуляр стартира 17-годишният Харад Каламуич, който е на проби в отбора на Стойчо Младенов.

Двата отбора започнаха мача с замяна на офанзиви, само че без нищо кой знае какъв брой рисково. В 12-ата минута Маурисио Гарсез направи добър пробив, само че завършващият му удар мина настрана от вратата. Четири минути по-късно изстрел на брата на Горан Пандев - Сашко попадна право в ръцете на Димитър Евтимов.

В 33-ата минута каращият проби Харад Каламуич бе изваден от игра, а на негово място влезе юношата на " алените " Калоян Пехливанов.

В 34-ата минута северномакедонският тим откри резултата. Кире Стоянов асистира на Сашко Пандев, който технично трансферира Евтимов, с цел да даде задатък на Академия Пандев.

Малко преди края на първото полувреме Калоян Кръстев стреля с глава, само че не съумя да откри задачата.

Втората част стартира с заплаха за Академия Пандев, като Димитър Евтимов трябваше да излезе напред, с цел да се намеси решаващо, а по-късно Калоян Пехливанов също оказа помощ на стража на " алените " да резервира мрежата си от гол. Малко по-късно северномакедонците вкараха и втори гол в дуела. Бакар прати Пехливанов в противоположната посока и преодоля Евтимов с хубаво осъществяване от към 20 метра за 2:0.

В 57-ата минута футболист на Академия Пандев получи тежка травма и бе изнесен на носилка.

В 69-а минута гостите още веднъж проведоха бързо нахлуване и Боян Димовски се разписа за 3:0. Само три минути по-късно северномакедонците повишиха на 4:0, като този път прецизен бе Зоран Ивановски.

Състави:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 29. Томас Лам, 16. Асен Дончев, 23. Харад Каламуич, 24. Карло Мухар, 5. Федерико Варела, 22. Георги Чорбаджийски, 7. Йоан Баи, 27. Маурисио Гарсез, 14. Калоян Кръстев

Академия Пандев: Филип Купанов, 17. Давор Огненовски, 55. Андрия Секулич, 5. Томислав Илиев, 23. Боян Димоски, 7. Донов, 20. Зоран Ивановски, 14. Кире Стоянов, 44. Бакар, 11. Кристиан Велиновски, 19. Сашко Пандев
Източник: lupa.bg