ЦСКА 1948 постигна първата победа над Левски в клубната си

...

С 10 души "ЦСКА 1948" победи "Левски" за първи път

" ЦСКА 1948 " реализира първата победа над " Левски " в клубната си история, освен това откакто игра с човек по-малко цяло полувреме. На стадиона в Бистрица " алените ", на чието кормило дебют направи треньорът Любослав Пенев, играха по-концентрирано и стигнаха до триумфа.

“Сините ” бяха по-активни първоначално и още във 2-ата минута Роналдо уцели греда след удар с глава. " Левски " продължи да нападна, само че не съумя да стигне до преференциални положения.

Последваха няколко мощни минути за " ЦСКА 1948 ", само че тогава пристигна тежката за тях 44-а мин. Тогава Стефан Цонков се опита избие топката, само че фаулира Роналдо, който се откъсваше напред. Това му донесе втори жълт картон и централният бранител бе изпъден.

Втората част стартира още веднъж с напън на " Левски ", само че в 52-ата мин. Топузов проби и подаде на връхлитащия Русев, който пое топката добре и технично я прати в мрежата за 1:0. Това бе изобщо първи гол за " ЦСКА 1948 " във вратата на " сините " в общо петте мача посред им.

След като изостанаха с един гол футболистите на " Левски " продължиха да натискат, само че пропуски направиха Сундебрг и Миланов. Най-чистата опция бе пред Филип Кръстев, само че той стреля в навън и по този начин гостуващият отбор не съумя да стигне даже до тъждество, без значение от численото си предимство на терена.
Източник: segabg.com