ЦСКА 1948 и Спартак (Варна) завършиха 5:0 в контролна среща,

...

ЦСКА 1948 и Спартак завършиха 5:0 в контрола

ЦСКА 1948 и Спартак (Варна) приключиха 5:0 в контролна среща, играна в Банско.
Георги Русев откри резултата в 19-ата минута, а до края на първото полувреме Александър Колев (25) и Стоян Стоичков (34) също се разписаха във вратата на “соколите ”. В 51-та минута още веднъж Александър Колев бе прецизен за 4:0. Същият в 59-тата минута направи своя хеттрик и оформи крайния резултат в мача – 5:0.

ЦСКА 1948 поведе в резултата в 19-ата минута посредством Георги Русев, който бе изведен от Александър Колев. В 25-ата минута Русев върна жеста на Алекс Колев, откакто го откри по съвършен метод в наказателното поле, а нападателят от въздуха засече във вратата на “соколите ” за 2:0. “Червените ” повишиха на 3:0 след 30-сет минути игра посредством Стоян Стоичков, който се отличи със страхотни самостоятелни дейности и с мощен удар в горния ляв ъгъл на Дичевски. Малко след почивката Мартин Тошев бе изведен очи в очи със смененият пазач на “соколите ”, Християн Христов, само че изстрелът му мина около страничния дирек. Не след дълго още веднъж Александър Колев съумя да прониже вратата на Христов и да се разпише за 4:0, в 59-та минута още веднъж Колев бе прецизен и по този начин записа хеттрик и 5:0 в интерес на ЦСКА 1948.

В инспекцията, която бе първа и за двата тима в подготвителната фаза, се включиха съвсем всички футболисти на „ сините ”. Минути в игра за „ соколите ” записаха вратарите Християн Христов и Станислав Нисторов, Даниел Начев, Ромеш Ивей, Проспър Менди, Николай Иванов, Георги Бабалиев, Мехмед Сабри, Генади Луго, Ибрям Ибрям, Тихомир Димитров.

Мачът бе всекидневен дебют и за новия селекционер на „ алените ”, Любослав Пенев.

Стартови сформира:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 4. Ангел Лясков, 3. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 15. Александър Александров, 22. Реян Даскалов, 46. Стоян Стоичков, 20. Ангел Бастунов, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев

Спартак (Варна): 21. Дичевски, 51. Будинов, 19. Борисов, 22. Анаби, 2. Боев, 8. Васев, 17. Илиев, 13. Черненко, 11. Митев, 24. Мартис, 10. Андреев