Треньорът на варненци Васил Петров заложи на 4-1-2-3, като Ибрям Ибрям

...

Спартак спечели в Радомир и излезе втори. Сабри вкара гол-шедьовър

Треньорът на варненци Васил Петров заложи на 4-1-2-3, като Ибрям Ибрям излезе като ляв бек, а Велислав Боев - като десен външен халф.

В 9-ата минута гостите откриха резултата. След извеждащо подаване на Янчо Андреев Иван Колев пое топката с гърди и технично я насочи край вратаря - 1:0 за Спартак.

В идващите близо 30 минути липсват съществени удари и положения пред двете порти, само че проличава, че варненци са по-класният тим.

В 37-ата минута Мехмед Сабри реализира гол-шедьовър. Той нахлу отляво, прибра си топката с левия крак, елиминирайки бранител и я насочи с десния в сглобката - 2:0 за Спартак.

В 45-ата минута след удар от фаул на футболист на Струмска популярност топката се отби от страничната греда на вратата, защитавана от Нисторов.

В началото на второто полувреме Луго напусна и сменилият го Георги Георгиев влезе в средата на терена, а Исуф се върна на десния бек. Мартин Янакиев пък смени Колев и поведе офанзивата.

В 48-ата минута домакините понижиха резултата. След центриране на втора греда техен играч бе прецизен с глава - 1:2.

В идващите минути варненският отбор пази минималната си преднина си с мъдра и тактически вярна игра в отбранителен проект и употребява всяка опция за офанзива.

В 79-ата минута капитанът на Спартак Янчо Андреев усети болки и бе сменен от надарения Георги Дичев.

11-те на варненския отбор: 1. Станислав Нисторов, 6. Генади Луго (46 - 8. Георги Георгиев), 3. Ибрям Ибрям, 19. Никола Борисов, 83. Иван Пенев, 13. Архан Исуф, 17. Цветан Илиев (73 - 20. Николай Иванов), 10. Янчо Андреев (79 - 66. Георги Дичев), 2. Велислав Боев, 9. Мехмед Сабри (62 - 45. Даниел Начев), 27. Иван Колев (46 - 15.  Мартин Янакиев).

Резерви: 12. Християн Славов, 24. Георги Божилов

Съдия: Валентин Станчев, асистенти: Станимир Трифонов, Петър Балтов, четвърти арбитър: Стоян Арсов, БФС пратеник: Николай Младенов, Съдийски наблюдаващ: Владимир Владимиров
Източник: petel.bg