Треньорът на Милан Винченцо Монтела остана много доволен от представянето

...

Монтела: Нуждаехме се от тази победа

Треньорът на Милан Винченцо Монтела остана доста удовлетворен от представянето на своите играчи при успеха с 5:1 над Аустрия (Виена) в Лига Европа. Той съобщи, че отборът му се е нуджаел от този триумф, който да му върне самочувствието след загубата с 1:4 от Лацио в Серия “А”.

“Загубата от Лацио доста ни тежеше, само че през днешния ден ми хареса духът и интерпретирането на играта. Действахме бързо и си осигурихме успеха още до края на първото полувреме. В началото на втората част имаше леко оптускане и би трябвало да работим над това, само че като цяло съм удовлетворен от победата… Мисля, че загубата от Лацио ни се отрази добре, с цел да ни даде ново ентусиазъм за идващите мачове от акцията. В предходни срещи се е случвало да не си довършваме работата до дъно и да оставяме шансове на противника да се върне в мача. Тази вечер това не се случи. Важно е да работим над психическата резистентност и концентрацията на отбора през целия мач”, съобщи Монтела.

Лига Европа 1 кръг, четвъртък 14 септември  Аустрия (Виена) 1:5краен резулат  Милан