Треньорът на Ботев (Пловдив) - Азрудин Валентич, заяви след загубата

...

Валентич: Нямахме физически сили да обърнем мача

Треньорът на Ботев (Пловдив) - Азрудин Валентич, съобщи след загубата с 0:1 от Славия в срещата от 24-ия кръг на Първа лига по футбол: „ Оставихме зад тила си доста сложен интервал за нас. Доста от нашите играчи имаха едвам 1-2 тренировки преди мача, както и някои от запасите бяха след Covid-19. Дадохме всичко от себе си, само че нямахме физически сили да обърнем мача. Гледайки случилото се на терена, Славия изигра доста добър мач. Особено първото полувреме ни сътвориха много положения след центрирания до 20-ата минута, което доста ни затрудни. Последните 10 минути вдигнахме равнището.

През втората част опитахме всичко. Сисе се появи, сменихме схемата и заиграхме с двама нападатели, създадохме няколко рискови положения. За страдание максимумът, който дадохме през днешния ден не бе задоволителен. Поздравления за Славия. На нас ни следва да се възстановим и би трябвало да мислим за идващия мач във вторник. Първото нещо, което споделих като пристигнах, че ще играем до последния мач. Днешният мача беше доста значим за нас, както и предният, както и идващият. Всеки мач е доста значим. За Славия също следва значим мач. Трябва да разучим Черно море и излезем да покажем най-хубавото от себе си ”.
Източник: bnr.bg