Транспортният бизнес е най-засегнатият от решението България да не бъде

...
Транспортният бизнес е най-засегнатият от решението България да не бъде
Коментари Харесай

Колко губи бизнесът от чакане по границите

Транспортният бизнес е най-засегнатият от решението България да не бъде част от Шенген. Това съобщи в " Денят стартира " изпълнителният шеф на Съюза на интернационалните превозвачи Йордан Арабаджиев. Изтъкна, че от сектора са били умерени песимисти преди окончателното решение.
 
Направихме разбор какво би коствало това на българския транспортен бизнес. На граничния пункт Русе-Гюргево изчакването на 7 декември е 40 часа. На Видин-Калафат се чака сред 8 и 15 часа. Всеки един час престой на камион на граничен пункт коства на нашия транспортьор 10 евро.
 
По думите му на ден 1200 и 1500 камиона излизат от тези граници, като загубите се пресмятат на над 100 млн. евро годишно.
 
Каза още, че нашите политици е извънредно време да преценяват кое е значимо за бизнеса.
 
Считаме, че Шенген и еврозоната са от основно значение за България и нашите политици, вместо да търсят 2-3% на идващите избори, да седнат и да се схванат. „

До три пъти по-високи тол такси заплащат превозвачи

За нас Шенген е дежа вю поради мобилния пакет. Случващото се в Брюксел почива на избрани тактики. Без лобизъм не става, сподели Арабаджиев. И добави, че би трябвало да се работи за националния интерес.
 
 istock istock
За решението на Нидерландия да наложи несъгласие на приемането на България в Шенген Арабаджиев счита, че основно е пристанището в Ротердам, най-голямото европейско пристанище и където минава половината от стокооборота на Нидерландия. Над 30 000 кораба, над 250 000 речни кораба по Рейн. Всичко, което влиза в Европа, минава оттова.
Източник: pariteni.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР