Тенис отборът на България за жени поведе с 1-0 победи

...

България поведе на Швеция след победа на Шиникова

Тенис тимът на България за дами поведе с 1-0 победи на Швеция в дуел от Първа група на Евро-африканската зона на шампионата „ Били Джийн Кинг къп “ в Анталия.

В дуела на вторите ракети Изабелла Шиникова се наложи над Жаклин Кабай Ауад след 6:0, 2:6, 7:5 слред един час и 41 минути игра.

Шиникова стартира мача вихрено и завоюва първите осем гейма в него до 2:0 във втората част. След това скандинавката пък взе пет поредни игри до 5:2. Малко по-късно Кабай Ауад изравни сетовете.

В заключителния 30-годишната софиянка още веднъж доминираше и поведе с 4:1 след два пробива. При 5:4 Шиникова сервираше за успеха. Тя поведе с 40:0, само че пропиля трите мачбола. След това отрази три точки за пробив преди да стигне до нов мачбол, който още веднъж не съумя да осъществя. В последна сметка шведката взе гейма. Веднага по-късно Изабелла още веднъж проби и отново подаваше за продобиване на мача при 6:5. Тя дръпна с 40:15 и този път затвори при общо шестата си опция

Във втория сингъл капитанката на тима ни Дора Рангелова е заложила на Виктория Томова, която ще играе против Кайша Вилда Ханеман.

За двойките все още дуелът е Томова и Шиникова против Кайша Риналдо Першон и Юлита Санер.
Източник: bnr.bg