Тази вечер се изиграха седем мача от втория кръг на

...

Лестър изхвърли Нюкасъл от Купата на лигата, Съндърланд шокира Бърнли

Тази вечер се изиграха седем мача от втория кръг на шампионата за Купата на лигата в Англия. В един от най-интересните мачове Лестър изхвърли Нюкасъл след осъществяване на дузпи. Редовното време приключи 1:1. “Лисиците” откриха в 34-ата минута посредством Джеймс Мадисън, само че “свраките” изравниха след почивката, когато се разписа Йошинори Муто (53). Резултатът се резервира до края и се пристъпи напряко към дузпи. В тях футболистите на Нюкасъл направиха два пропуща, до момента в който Лестър - единствено един, и продължи напред.
Изпадналият в третото равнище на футбола на Острова отбор на Съдърланд пък сервира най-голямата изненада, като победи елитния Бърнли с 3:1 като посетител. Домакините подцениха дуела, като излязоха с пробен състав. Все отново мачът стартира добре за Бърнли, който поведе в резултата в 11-ата минута посредством Матей Видра. Уил Григ изравни в 35-ата, а малко след почивката Том Фланаган даде задатък на “черните котки”. В 50-ата минута Джордж Добсън направи 3:1 и докрая гостите съумяха да опазят вратата си от попадение, макар натиска, който упражни Бърнли. Всички резултати от сряда в Купата на лигата: Борнемут – Форест Грийн 3:0 след дузпи (0:0 в постоянното време)
Линкълн – Евертън 2:4
Куинс Парк Рейнджърс – Портсмут 0:2
Родъръм – Шефилд Уензди 0:1
Суонси – Кеймбридж 6:0
Бърнли – Съндърланд 1:3
Нюкасъл – Лестър 3:5 след дузпи (1:1 в постоянното време)