Tampere Open, първи кръгДимитър Кузманов – Жоао Домингеш 3-6, 5-7Димитър

...

Кузманов загуби от „щастлив губещ“ в Тампере

Tampere Open, първи кръг
Димитър Кузманов – Жоао Домингеш 3-6, 5-7

Димитър Кузманов загуби още на старта на Чалънджър шампионата на клей в Тампере. В мач от първи кръг ракета №2 на България отстъпи на „ щастливия губещ “ от квалификациите Жоао Домингеш (№313) след 3-6, 5-7.

Първоначално Кузманов трябваше да играе с испанеца Николас Санчес Искердо, който се отдръпна преди началото на дуела. Португалецът обаче не се оказа по-удобен противник. В хода на мача той осъществя 4 от 5-те си благоприятни условия за пробив, до момента в който Кузманов осъществя единствено един от трите си шанса.

Големият проблем за българина бе ниската успеваемост на първи сервис, на който завоюва едвам 56% от точките.

В първия сет той изостана в самото начало, а при 3-4 пропусна две благоприятни условия да изравни резултата. Вместо това сетът приключи с още един пробив.

Кузманов проби за първи път в откриващия гейм на втората част, само че Домингеш бързо изравни при 2-2, а по-късно осъществя първия си мачбол при 6-5.

За Кузманов това е трета поредна загуба след тази от Енцо Куако в третия кръг на квалификациите на Уимбълдън, както и тази от Матс Мораинг в Амерсфорт предходната седмица.
Източник: tenniskafe.com