Свободата на движение на хора в ЕС позволява българи, работили

...
Свободата на движение на хора в ЕС позволява българи, работили
Коментари Харесай

Ето колко години трябва да бачкаме в ЕС, за да вземем европейска пенсия

Свободата на придвижване на хора в Европейски Съюз разрешава българи, работили в страните от съюза, да получат европейска пенсия, с която да разполагат у нас. За всяка страна разпоредбите за възраст, стаж и стойност са разнообразни. В Германия да вземем за пример са нужни пет години стаж, с цел да получиш пенсия, въпреки и не цялостна. Отразява се всеки трудов час и точка за несъмнено количество работа.
Във Англия са нужни 10 години стаж за държавна пенсия и това няма да се промени с излизането на страната от Европейски Съюз.
Стажът във Франция и Гърция е 15 години. В южната ни съседка пенсиите са все по този начин високи макар рецензиите върху обществения бранш, а пенсионната възраст не е толкоз огромна – 62 години, съобщи bTV.
В Испания минималният стаж е 20 години. Тази картина демонстрира същинския Европейски Съюз – всеки един, където и да работи, щом е един от 510-те милиона европейци, получава права, които ще може да ги употребява където желае, уточни Иван Нейков, някогашен обществен министър.
Това не е хитрост или трик- това е най-голямото богатство на Европейски Съюз – свободното придвижване на хора, сподели той.
Имаше интервал, в които доста хора в чужбина първо работеха в сивата стопанска система и на ръба на закона, само че към този момент желаят осигуровки и здравословни условия на труд, добави Нейков.
Източник: bulnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР