Световният шампион Аржентина победи с 3:1 Коста Рика в контролна

...

Аржентина обърна Коста Рика, а пропусна и да го разгроми

Световният първенец Аржентина победи с 3:1 Коста Рика в контролна среща. Проверката се игра на " Лос Анжелис Мемориал Колизеум " в Съединени американски щати. " Гаучосите ", които бяха без огромната си звезда Лионел Меси, тотално надиграха своя противник и пропуснаха куп положения, с които можеше да създадат триумфа си още по-изразителен.

Манфред Угалде откри резултата в 34-ата минута, а при започване на втората част Анхел Ди Мария изравни. В 56-ата минута Алексис Мак Алистър направи цялостен поврат за " албиселесте ", а крайният резултат оформи Лаутаро Мартинес в 77-ата минута.

Двубоят стартира с напън на международните първенци, които сътвориха няколко положителни положения за гол, само че Кейлор Навас избави.

Коста Рика поведе в 34-ата минута с едно от дребното си офанзиви досега в мача. Манфред Угалде изведе Алваро Самора самичък против Валтер Бенитес. Вратарят избави удара на нападателя, само че топката попадна в Угалде, който не сбърка - 0:1.

В 52-ата минута Аржентина изравни с гол на Анхел Ди Мария. Ветеранът се разписа от директен свободен удар.

Четири минути по-късно гаучосите стигнаха до поврат. Николас Отаменди смъкна топката след центриране от корнер за Николас Таляфико, който нацели напречната греда. Кълбото се озова в Алексис Мак Алистър, а той не сбърка за 2:1.

Аржентина стигна до трети гол в 77-ата минута. Тогава Родриго де Пол изведе Лаутаро Мартинес на комфортна позиция, а звездата на Интер се разписа за крайното 3:1.