Световният номер 1 в мъжкия тенис Карлос Алкарас се завърна

...

Карлос Алкарас надигра Давид Гофен при дебюта си за Хопман Къп

Световният номер 1 в мъжкия тенис Карлос Алкарас се завърна на корта след успеха си на " Уимбълдън " с сложна победа над белгиеца Давид Гофен с 4:6, 6:4, 10:8 при дебюта си на " Хопман Къп " на клей в Ница. С този триумф Испания изравни резултата на Белгия - 1:1.

Малко преди този момент белгийката Елизе Мертенс се бе наложила над Ребека Масарова, която размени контузената Паула Бадоса, със 7:6 (3), 2:6, 10:5.

Гофен, който е номер 111 в международната класация на АТП, бе победил Алкарас в последния мач посред им, направи пробив още в първия гейм, с цел да поведе.

Алкарас се съвзе във втория сет, а в третия, който е супер тайбрек Алкарас съумя да направи поврат, откакто губеше в резултата с 0:4.

Турнирът за смесени двойки " Хопман Къп " се завърна в тенис календара през тази година, откакто отсъстваше в продължение на 4 години. В последното издание Швейцария с Роджър Федерер завоюва купата във финала против отбора на Германия.