Студенти на НБУ с фотографска изложба Остров Белене - остров

...
Студенти на НБУ с фотографска изложба Остров Белене - остров
Коментари Харесай

Белене - остров на свободата или остров на робството - изложба на студенти



Студенти на Нов български университет с фотографска галерия " Остров Белене - остров на свободата или остров на робството ".



Изложбата е във връзка 30 та годишнина от основаването на Нов български университет и петата годишнина на програмата по криминология. Тя се открива в 13,30 часа в Нов български университет.

„ Идеята се роди доста елементарно за тази галерия. Ние въпреки всичко учим криминология и част от дисциплините са свързани с сходни затвори “, уточни в „ Преди всички “ Мая Павлова - студентка в магистърска стратегия " Криминология и политики за предварителна защита на престъпността ", Нов български университет.
„ Сега имахме напълно нова група, която посещава разнообразни престъпни обекти. Предишният път друга група бяха на сходно място в Италия. Избрахме Белене, тъй като там има доста на брой престъпни и естествени находки “, сподели пред БНР и доктор Гергана Йорданова - учител в департамент " Национална и интернационална сигурност ", Нов български университет.

 Симона Йорданова

" Хората свързват остров Белене с някогашния концлагер, само че в този момент има и втори обект - това е ще е мемориален парк. В момента има две настоящи затворнически заведения, като това е значимо за нашите студенти, които учат и ресоциализация на престъпно проявени лица ", разясни още Йорданова.

" Мястото е доста контрастно - има както хубост, по този начин и депресираща действителност. Студентите съумяха да го уловят. Тепърва те ще имат материал за своите научни проучвания. Ние ще издадем и алманах със студентснки разработки по това, което те видяха и научиха на остров Белене ", уточни още преподавателят.

 Венцислав Иванов

Фотографиите са направени по време на Втори пътуващ семинар по криминология до остров „ Персин “ (гр. Белене), 12 и 13 юни 2021 година Основният обект на фотоизложбата е Мемориалният парк „ Втори обект “ (бивш трудово-възпитателен и концентрационен лагер в интервала 1949 година – 1989 г.). Част от фотографиите демонстрират Природен парк „ Персина “, Светилище „ Блажени Евгений Босилков “, древен боен кастел „ Димум “ и Параклис „ Божието състрадание “.



Фотоизложбата се провежда във връзка 30-тата годишнина на Нов български университет и 5-тата годишнина от основаването на магистърска стратегия „ Криминология и политики за предварителна защита на престъпността “, която е единствена по рода си в България.

 Гергана Йорданова

Още по тематиката в звуковия файл.

Източник: bnr.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР