Сцената на амфитеатър Арката в центъра на Кюстендил, където се

...
Сцената на амфитеатър Арката в центъра на Кюстендил, където се
Коментари Харесай

Разширяват сцената на амфитеатър "Арката" в центъра на Кюстендил

Сцената на амфитеатър " Арката " в центъра на Кюстендил, където се организират тържествени церемонии, концерти и сe показват културни стратегии, ще се разшири и преобрази, с цел да стане по-функционална.

Това се прави в границите на реновирането на целия парк за към 200 хиляди лв. по програмата " Региони в напредък ". 

Ремонтите пораждат и опасения, че най-знаковото място на града може да бъде променено недопустимо за кюстендилци.

Сцената при " Арката " ще се удължи с към 1,5 метра, ще се усили и площта ѝ, с цел да стане по-функционална.

Там се провеждат главните тържества и церемонии за града във връзка значими и значими дати и събития.

Ще се реновира и промени и фонтанът наоколо, който в този момент не е с най-удачното интериорно решение като част от амфитеатъра.

Сашо Малинов, началник на компанията реализатор по плана разяснява:

" Абсолютно нищо не се трансформира, с изключение на промяна на настилки и фонтанът и сцената се преобразуват малко. Сцената ще се разшири, ще се направи специфична настилка за нея. Отдолу какво е имало, не мога да кажа. Ние сега не стигаме на някаква дълбочина, единствено вършим един метод за инвалиди, нищо друго, не слизаме повече от 20 сантиметра подземен ".
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР